Czarnogóra - czarna perła Adriatyku !

termin : 1-8.07.2024

wylot z Wrocławia

Montenegro/Budva

Zatoka Kotorska to jedno z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc wybrzeża Morza Adriatyckiego. Stanowi największy, a zarazem najgłębszy fiord na południu Europy, posiadający cechy typowe dla fiordów norweskich. Zygzakowaty fiord ma długość ponad 40 km, a linia brzegowa ma około 100 km. Składa się z pięciu mniejszych zatok.

Stosunkowo młody i niewielki kraj coraz częściej obierany jest jako kierunek turystyczny przez wszystkich tych, którzy marzą o urlopie w miejscu zachwycającym bogactwem przyrody i niepowtarzalną, wręcz bajkową atmosferą. Czarnogóra to kraj, który zachwyca urokiem krystalicznych wód, oblewających piękne, piaszczyste plaże. Miejsce pełne nie odkrytych zakątków, wysp z dzikimi zatoczkami, otoczonych błękitem Adriatyku.

Fantastyczne nurkowania 

Jedną z pereł Czarnogóry jest wrak Oreste. Wyprodukowany w 1896 roku w Anglii, statek zatonął w 1942 roku w Zatoce Trsteno najprawdopodobniej po kontakcie z miną. Obecnie leży na 30 metrach głębokości i jest niewątpliwie jedną z najciekawszych nurkowych atrakcji.
Kolejnym zagłębiem nurkowych atrakcji jest Zatoka Kotorska. Niedaleko miasta Herceg Novi w promieniu kilkunastu kilometrów ukrytych jest ponad 30 spotów nurkowych. Liczne wraki, dziesiątki jaskiń i kawern, ściany raf oraz baza okrętów podwodnych – to wszystko kryje się pod wodą. Kameralne centrum nurkowe, które urzeka załogą profesjonalnych i wesołych Czarnogórzan poprowadzi nas na podwodne wycieczki min. po bazie okrętów podwodnych. Wybudowany przez Niemców podczas II Wojny Światowej luk był używany po wojnie przez marynarkę wojenną Jugosławii. Luk ma 100 metrów długości, 12 metrów szerokości i głęboki jest na 10 metrów. Niecodzienne miejsce, które zdecydowanie budzi emocje. Innym przyprawiającym o sporą dawkę wrażeń nurkowaniem jest nurkowanie na wraku obok wyspy Mamula. PATROLOWIEC PBR 512 został wybudowany w 1952 roku i był statkiem patrolowym Jugosłowiańskiej armii. Zatopiony w 1983 roku podczas szkoleń wojskowych był celem szkoleniowym dla Jugosłowiańskich rakiet, z użyciem których szkolili się żołnierze marynarki tego kraju. Czterdziestometrowy wrak jest w bardzo dobrym stanie, leży na 24 metrach, zdecydowanie godny polecenia.To tylko niektóre z czekających nas atrakcji oprócz jaskinek,wawozów  i podwodnych tuneli. 

cena 1600 zł.+335 € os.

Zakwaterowanie w atrakcyjnych apartamentach 2 osobowych

* w cenie przelot z bagażem 20 kg + zakwaterowanie ze śniadaniem + opieka instruktora

dodatkowo płatne :

 pakiet nurkowy oraz transfer lotnisko-apartament-lotnisko

UWAGA ! Ilość miejsc ograniczona 

Zgłoszenia z wplatą 1600 zł.+100 € /os. do dnia 20 lutego

*po tym terminie oferta na zapytanie
więcej informacji:

 Adam 603 139 507

Justyna 784 434 898

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !