Federacje w których szkolimy

Obraz

Professional Association of Diving Instructors

 Federacja zrzeszająca przewodników, instruktorów nurkowania oraz centra nurkowe na całym świecie. Została założona przez Johna Crowina i Ralpha Ericsona (aktualny zastępca i prezes PADI) w USA w 1967 roku. Obecnie jest to najprężniej działająca federacja nurkowa na świecie. Możesz być pewny, że uprawnienia wydawane przez instruktorów PADI zostaną rozpoznane przez profesjonalistów w każdym zakątku świata. Obecnie PADI posiada ponad 130 000 członków oraz prawie 6000 sklepów nurkowych i baz nurkowych dostępnych w ponad 180 krajach. Szkolenia PADI dostępne są w ponad 26 językach. Wszystkie programy PADI, poprzez początkujące, aż do instruktorskich są poddane skrupulatnie dobranym standardom zapewniającym najwyższą jakość szkolenia. Żadna inna organizacja nurkowa na świecie nie pracuje tak bardzo nad profesjonalną solidnością oraz integralnością szkoleń.


Obraz

Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques

W skrócie CMAS, czyli federacja zrzeszająca organizacje nurkowe z całego świata. Została założona 10 stycznia 1959 roku przez delegatów organizacji nurkowych z różnych stron świata. Jej celem jest promowanie i rozwijanie dyscyplin podwodnych. Federacja ta charakteryzuje się trochę większymi wymaganiami stawianymi przed nurkami niż w komercyjnych federacjach np. PADI. W Polsce certyfikaty wydawane są przez Komisje Działalności Podwodnej. Są one również akceptowane na całym świecie.


Obraz

Handicapped Scuba Association

 Federacja zrzeszająca płetwonurków niepełnosprawnych. Została założona w 1981 roku przez Jima Gatacre i jest obecnie liderem wśród przeprowadzania kursów nurkowych dla osób niepełnosprawnych. Dzięki działaniom tej organizacji wiele niepełnosprawnych osób mogło podziwiać podwodny świat!