Safari nurkowe z OCTOPUSEM !

Egipt - Wraki Północy i Tiran

3-10.10.2019

Cena: 890€ +1550 zł./os.

Rezerwacja miejsc do 17. czerwca wraz z wpłatą 400€
 

TRASA

To trasa najdalej wysunięta na północ Morza Czerwonego. Została ona stworzona nie tylko dla entuzjastów nurkowań wrakowych, ale też dla miłośników pięknych raf Morza Czerwonego, których na naszej drodze nie zabraknie. Chętni nurkowie będą mieli możliwość zrealizowania kursu wrakowego.

Safari rozpoczniemy od nurkowań sprawdzających w pobliżu Hurghady. Już drugiego dnia udamy się w kierunku Stalowej Rafy (Abu Nuhas), która zebrała pokaźne żniwo liczące aż pięć jednostek. Tam wykonamy trzy nurkowania, obalając przy okazji mity mówiące o małej ilości zwierząt morskich zamieszkujących wraki. Na Stalowej Rafie możliwe będzie spotkanie z płaszczką, barakudą, żółwiem, rogatnicą, a przy odrobinie szczęścia nawet z delfinem.

Safari Północne to jednak nie tylko wraki – zanurkujemy też w pięknym morskim parku narodowym Ras Mohammedi jego kolorowych rafach. Zachwycą nas wyspy Tiran i pokryte niezliczoną ilością korali ściany.

Nie zapominajmy o licznych nurkowaniach nocnych, podczas których poszukamy kolorowych ślimaków nagoskrzelnych, liliowców, raków pustelników, piórówek i wężowideł.

Na drodze powrotnej w kierunku Hurghady czeka na nas słynny SS „Thistlegorm”, który, zatopiony w 1941 roku przez bombowce niemieckie, stał się istnym muzeum II Wojny Światowej. Na wrak dopływamy zwykle po południu i również w tym miejscu możliwe jest wykonanie niezapomnianego nurkowania nocnego.

Ostatniego dnia zwiedzimy lasy gorgonii otaczające wyspę Giftun oraz, nazywaną często „Akwarium”, rafę Gota Aburamada.

Wymagany minimalny stopień to OWD/P1 oraz staż co najmniej 20 nurkowań.
 

ŁÓDŹ

Star Jet mieści 13 dwuosobowych kajut, posiadających własną łazienkę, klimatyzację oraz dwa osobne łóżka. Do dyspozycji nurków są ręczniki i szlafroki oraz pościel. Łódź posiada 4 pokłady. Na najniższym znajduje się część kajut, nieco wyżej znajdziemy dive deck, na którym zostawiamy sprzęt i przygotowujemy się do kolejnych nurkowań oraz jadalnię. Trzeci pokład służy odpoczynkowi między nurkowaniami i spotkaniom towarzyskim; znajdziemy na nim wygodne kanapy, pufy oraz salon z mini-barem. Najwyższy pokład, czyli sun deck, to miejsce idealne dla osób pragnących złapać trochę promieni słonecznych, poleżeć na leżakach i obserwować roztaczające się przed nimi widoki.

Dane techniczne:
Klasyfikacja łodzi: ★★★★★
Ilość osób: 26 + 2 przewodników
Długość: 35 m, Szerokość 8,5 m
Silniki: 2x 1025 HP Catepillar
Generatory: 1 x 60kW + 1 x 130 kW
Nawigacja: GPS, radar, echosonda, kompas
Komunikacja: Marine VHF, tel. satelitarny
Woda: zbiornik 25 ton + odsalarka
Tlen: 10 x butla 40l

Wyposażenie nurkowe:
Kompresor: 2 x Coltrisub 190l/min
Butle: aluminiowe 12 l z zaworami DIN
Twinsety na zamówienie
System mieszania NITROKSU
Sprzęt nurkowy na zamówienie

Wyposażenie ratunkowe:
Kamizelki
Tratwy ratunkowe
Pontony: 2x 40 HP Yamaha

Załoga
Załoga „Star Jet” składa się z 10 osób. W jej skład wchodzą : kapitan, zastępca, kucharz, asystent kucharza, steward, mechanik, zastępca mechanika oraz 3 marynarzy. Podczas każdego safari jest z nami przynajmniej jeden polski instruktor nurkowania oraz egipski przewodnik, który doskonale zna wszystkie odwiedzane przez nas miejsca nurkowe.

Cena safari obejmuje:

Transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko
7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu
Trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)
Polski przewodnik nurkowy
Butle 12l (oraz ich napełnianie)
Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
Napoje: kawa, herbata, napoje gazowane
2 nurkowania pierwszego dnia
3-4 nurkowania w dniach 2-5
2 nurkowania ostatniego dnia
Ubezpieczenie KL, NNW uwzględniające nurkowanie rekreacyjne
Przelot na trasie: Polska – Egipt – Polska

Cena nie zawiera (opłaty na miejscu):

Wizy egipskiej – 25 USD
Napiwku dla załogi – 40 EUR
Napiwku dla przewodników – 10 EUR
Dodatkowych posiłków poza łodzią
Sprzętu nurkowego
Opłaty Reef Protection – 15 EUR

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ!