Egipt Safaga 2-9.11.2017r.

Cena: 2259 zł./os.

Dziecko do 14 lat: 1520 zł.

Wylot z Poznania!

Hotel Amwaj Blue Beach Resort & Spa 5*****

Stylowy hotel doskonale położony wśród drzew palmowych przy długiej, piaszczystej plaży z własnym pomostem, to idealny wybór dla miłośników wodnego szaleństwa. Atrakcji dostarczają liczne animacje, bogata oferta sportów wodnych i ładne, duże baseny. Komfortowo urządzone pokoje, centrum spa, doskonała kuchnia
i formuła all inclusive  dostępna przez całą dobę zapewniają udany pobyt i pozwalają zapomnieć
o codzienności. 

 

Położenie

W dzielnicy Abu Soma, ok. 10 km od SAFAGI, ok. 50 km od centrum Hurghady; 
ok. 45 km od lotniska w Hurghadzie.

Plaża

Hotelowa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, bezpośrednio przy hotelu, wejście do wody również z pomostu o dł. 260 m, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki, bar. 

Pokoje

Standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 32 m², zadbany, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, sejf, telefon; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras 
(stolik i krzesełka); 
Rodzinny: 2-os. (możliwość 1 lub 2 dostawek), ok. 50 m², wyposażenie jak w pokoju standardowym; pokój rodzinny oraz widok na morze za dopłatą.

Wyżywienie

Śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w restauracji głównej; dodatkowo obiad (12.30-14.30) i kolacja (19.00-21.00) w restauracji Paparazzi à la carte raz na pobyt; przekąski w barze przy basenie (10.30-12.00, 15.00-17.00); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe 24h w barze w lobby; wymagane noszenie opasek all inclusive.

Sport i rozrywka

2 baseny, słodka woda, ok. 1000 m² i 300 m², gł. do 1,5 m, jeden podgrzewany w sezonie zimowym; 2 baseny dla dzieci podgrzewane w sezonie zimowym, słodka woda, oba ok. 50 m², gł. 0,5 m, 2 zjeżdżalnie dla dzieci, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki; animacje dla dzieci i dorosłych, aerobik, gimnastyka, lekcje tańca, stretching, pokaz orientalny raz na tydz., gry i zabawy na plaży i w basenie, miniklub dla dzieci (4-12 lat), dyskoteka, siłownia, siatkówka plażowa, tenis stołowy,bilard, jazda konna, centrum spa: masaże, jacuzzi, łaźnia turecka, sauna, łaźnia parowa, centrum nurkowe, sporty wodne na plaży. 

Miejsca nurkowe

Shaab Saiman

Piękna zewnetrzna rafa, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, oddzielona wąskim, piaszczystym skrawkiem, wznosząca się od 2 do 20-30, a przy poludniowym krańcu do 50 metrów głębokości. Duże ławice takich  gatunków jak sparus czarnolicy, lucjan (snapper), barbata, fusiliers oraz wiele innych żyjących przy rafach. Na piszczystym pasie spotkać można ogończe, a na wschodnim spadku ogrodu (tam gdzie cumują łodzie) mureny, skrzydlice. Czasem można tu spotkać orlenie, barakudy, a nawet rekina rafowego. Formacje twardych korali, nie ustępujące żadnym innym w Morzu Czerwonym. Wypłynięcie na nią wymaga bezwietrznej pogody, gdyż nawet wtedy falowanie jest dosc spore.

Abu Soma

Lekko opadająca rafa leżąca naprzeciw wybrzeża zwanego Abu Soma. Dzieli
sie na kilka miejsc nurkowych, zaczynajac na Abu Soma Garden, a koncząc na Ras Abu Soma. Oferuje wiele znakomitych miejsc nurkowych: Abu Soma Garden to niegłebokie nurkowania w ogrodach w których oprócz wielu lawic malych rybek można spotkać mureny, ogończe, skrzydlice, rybe-krokodylą, skorpeny. Na końcu Abu Soma znajduje sie Ras Abu Soma. Miejsce to konczy sie spadkiem do 100m gdzie jest szansa spotkac rekina. Znajdują sie tam bardzo ciekawie wyrzeżbione spadki, które bardziej doświadczeni nurkowie mogą  zobaczyc wykonując nurkowanie w prądzie.

Tobia Arbaa

Inna nazwą tego miejsca jest "7 wież". Jest to skupisko bloków koralowych wyrastających z dna na około 18 metrach, aż pod samą powierzchnie. Zyje tam mnóstwo ławic małych rybek. Przy jednym z pilarów na ok 5-7 metrach spotkać można polujące na nie skrzydlice i ostroboki. Przy dnie i pomiędzy ergami napotkać można ośmiornice, ogończe, mureny, arotrony olbrzymie (rozdymki), skorpeny, szkaradnice i ryby-krokodyle. Żyja tu 2 napoleony, duży i mały, przy odrobinie szczęscia jest szansa je tu spotkać 

Shub Sheer

Długa bariera tworzy tu płytką lagunę na południowej stronie i ogród twardych korali po stronie wschodniej i zachodniej. Są tu porites, acroporas, korale "fire coral" z ławicami karanksów (jackfish) i tuńczyków.

Wrak Salem Express

Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych  czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter. Dla doświadczonych nurków możliwość wpłynięcia na mostek kapitański, do jadalni i do korytarzy. 

Koszty i warunki rezerwacji

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wpłata 750 zł./os. 
do dnia 18.08 (po tym terminie cena może ulec zmianie)
Dopłata do całości - do dnia 02.10.2017

Cena zawiera:

- przeloty na trasie Poznań – Hurghada – Poznań
- opłaty lotniskowe i paliwowe
- transfery autokarowe lotnisko – hotel – lotnisko
- zakwaterowanie w hotelu 5*****
- wyżywienie All inclusive
- obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

- pakietu nurkowego – 180 €/5 dni
- ubezpieczenia nurkowego
- wypożyczenie sprzętu
- opłaty za wizę wjazdowa do Egiptu 25 USD
- zwyczajowych napiwków dla załogi

Wpłata przelewem lub osobiście w naszym centrum.

Centrum Nurkowe OCTOPUS
ul. Leszczyńskich 35, 64-100 Leszno
 octopus@octopus.net.pl

Zapraszamy na wspólną przygodę!Załączniki: